Проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»

Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект Постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря». Відповідно до неї буде затверджено Порядок здійснення державного моніторингу  у галузі охорони атмосферного повітря. Про це йдеться на сайті Мінприроди

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, сьогодні існує необхідність у реформуванні діючої системи  моніторингу  атмосферного повітря, оскільки  існуюча  не дає змоги в повній міри  отримувати оперативну інформацію  про концентрації забруднення  речовин  та вживати оперативних заходів реагування.

«В Україні ця проблема вкрай актуальна і навіть не потребує додаткової аргументації.

Впровадження системи моніторингу  забезпечить   право українців  на отримання інформації  про  стан навколишнього природного  середовища. Крім того, дасть можливість громадянам брати участь у розроблені та формуванні політики щодо покращення моніторингу», —  розповідає Остап Семерак. 

Нова система базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і є виконанням Угоди про асоціацію Україна–ЄС.

Наразі проект постанови надісланий на погодження інші органи центральної влади.

Остап Семерак також підкреслив, що запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації  про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість  для прийняття ефективних управлінських рішень та забезпечення контролю. Крім того, передбачено розроблення  планів  покращення  якості атмосферного повітря  на основі аналізу показників його стану. 

Ознайомитися з текстом проекту, а також долучитися до обговорення можна на сайті Мінприроди

Закрыть меню
Зворотній Зв'язок

 

×

Зворотний зв'язок